Kpt. Pavel Kocfelda je absolventem SPŠ v Děčíně se zaměřením na provoz a ekonomiku lodní dopravy s praxí u Československé plavby labsko-oderské, Státní plavební správy a Hasičského záchranného sboru. Je autorem mnoha odborných publikací, např. o radarové navigaci, příručky VMP, MPZ atd.
Přispíval do odborných časopisů, od roku 1990 provozoval firmu REKO, působící jako školicí a výcvikové středisko pro vedení malých plavidel, od roku 1999 zahájil školení a výcvik námořního jachtingu a plavby, mezi jeho klienty patřili kromě veřejnosti také Armáda ČR, Vodní záchranná služba, Hasičský záchranný sbor či Městská policie.
RNDr. Petr Dvořák je absolventem oboru meteorologie a klimatologie na katedře meteorologie a ochrany prostředí Matematicko-fyzikální fakulty Univerzity Karlovy. Pracuje jako meteorolog Odboru letecké meteorologie ČHMÚ. Má za sebou také praxi dispečera letecké dopravy ČSA, publikační a grafickou práci a instruktorskou činnost v paraglidingu.
Přednáší meteorologii v leteckých školách, věnuje se amatérskému létání. V současné době studuje v doktorandském studijním programu na MFF UK a věnuje se výzkumu termické konvekce a vlivu městských oblastí na atmosférické procesy. Publikoval 12 knih, převážně o meteorologii.
MUDr. Ondřej Franěk se pohybuje v oborech intenzivní, akutní a resuscitační medicíny od roku 1991. Od roku 1996 doposud na Záchranné službě hl. m. Prahy. Od roku 1998 odpovídá jako vedoucí lékař za provoz operačního střediska ZZS HMP. ČR vyznamenání Zlatý záchranářský kříž za mimořádný přínos pro záchranářství v ČR. Již druhé funkční období je členem výboru Společnosti urgentní medicíny a medicíny katastrof, od roku 2010 je členem Evropské rady pro resuscitaci.
Je držitelem licence České lékařské komory pro výkon funkce vedoucího lékaře a primáře v oboru urgentní medicína, pro lektorskou činnost v lékařské praxi a pro poskytování poradenských služeb. Publikoval několik desítek odborných sdělení v našich i zahraničních časopisech a desítky populárních článků v médiích všeho druhu.
David Hrdina od roku 1994 pracoval na obou stranách mediální barikády (např. rádio FM plus, ČRo, ČT, MF Dnes, Yachting Revue). Poté se u něj láska k lodím propojila s novinářskou profesí, proto jsou jeho specialitou loďařsky zajímavé akce, ze kterých psal reportáže.
David Hrdina se plavil jako kapitán na nejvýznamnějších mediálních plavbách, například na jaře 2010 se štábem České televize pro pořad Na cestě a v létě téhož roku dokumentovat SAIL 2010. Je držitelem chorvatského a českého námořního kapitánského průkazu a průkazu VMP pro vnitrozemskou plavbu. Pořádal cvičné plavby na Vltavě či v Holandsku.